Sport i fitnessKošarka

Antipova Svetlana - talentirani košarkaš

Antipova Svetlana je profesionalni košarkaš, koji je poznat širom svijeta. Ovaj branitelj karijere stekao je puno klubu i međunarodnim pobjeda. Ona je dala veliki doprinos razvoju ženske košarke u Rusiji.

Prvi koraci u sportu

Antipova Svetlana (tada Zabolueva) rođen je 20. kolovoza 1966. godine u Mytišči. Djevojka ne razlikuju od svojih vršnjaka, osim visokog rasta. To je zahvaljujući njemu ona je počela da se uključe u košarci u srednjoj školi. Svetlana kao dijete sanjao o karijeri u umjetničkom klizanju. Željela je da se vozimo na ledu u elegantnoj haljini. No, u to vrijeme u rodnom gradu nije bila Ice Palace za umjetničko klizanje lekcije.

Možda je za to bolje, jer onda bi bilo u našoj zemlji nisu imali takvu talentirani Defender kao Antipova Svetlana. Sportaš nježno prisjeća svoj prvi trener Jelena Mihajlovnu Tarasov. Upravo je ona uči Svetlana osnovne tehnike u košarci i učio djevojku za naporan rad.

Početak profesionalne karijere

U 13 godina, Svetlana postao igra za tim Mytischi. Antipova talent je tako očito da je na prvom turniru zamjetan stručnjaka iz mnogih košarkaških timova. Ona je tada postao igrač košarkaškog tima „CSKA”. No, za reprezentaciju SSSR-a, tada reprezentacije Leonid Jachmenev to nije uzrok.

Tek nakon njegove ostavke je novi trener Jevgenij Gomelsky počeo pozovite ovog darovitog košarkaša u redovima reprezentacije. Antipova Svetlana u mladoj dobi bio poznat u cijeloj zemlji. Takav uspjeh je postigla zahvaljujući svom radu. Ni u kom slučaju joj odvratiti od voljenog sporta.

Na Europskom prvenstvu

Prvi uspjeh je čekao Svetlana 1989. godine na Europskom prvenstvu u Varni. Tijekom prvenstva pokazalo se dosljedno visoku razinu profesionalnosti. Ali najbolja igra za sportaše je konačna bitka protiv tima iz Čehoslovačke. U finalu je postigao 12 poena i napravio veliki doprinos pobjedi naše reprezentacije na Europskom prvenstvu. Svetlana Antipova na turniru došao u simboličkom tima.

Stanka u svojoj karijeri i povratak u profesionalni sport

Nakon osvajanja međunarodni turnir Svetlana Antipova u braku košarkaš Sergeja Antipov. Godine 1990., kćer Anastazija rođen paru. No, ubrzo se brak raspao. Sportaš se brzo odmaknuo od poroda i vratio se u profesionalnom sportu.

Na ovom branitelju Europskog prvenstva bio je peti u bodovanje u timu. Njegov najbolji meč Svetlana održan ponovno u finalu, postigao 14 poena. Naš tim pobijediti jugoslavenski tim s rezultatom od 97:84. Nakon ovog događaja, zemlja je počela teško vrijeme. Poteškoće utjecala na financiranje sporta. Na Olimpijskim igrama u Barceloni CIS tim igrao pod bijelom zastavom. Nitko je očekivati da velike pobjede. Najteži za ženske košarkaške momčadi pokazale su se polu-finalu protiv sportaša iz SAD-a. Svi stručnjaci u sportu dao pobjedu američkog tima. No, unatoč tome, ruski tim je osvojio, a potom u finalu pouzdano pobijediti kineski tim s rezultatom od 76:66.

Svetlana Antipov (olimpijski prvak) u polufinalu protiv SAD-a održana je 28 minuta vremena za igru. Ovaj uspjeh na Olimpijskim igrama do sada ostao u sjećanju ruskih košarkaških navijača. Antipov nakon povijesnog pobjede je dodijelio naslov počašćeni magistra športa.

Kolaps tima prvaka

Nakon uspješnih Olimpijskih igara najjača ekipa raspala. U godinu dana Europskog prvenstva ženske košarkaške momčadi završio na 7. mjestu. Naši sportaši su postavljeni u svakoj utakmici, ali gubitak jakih igrača su napravili sami osjećali.

U prvenstvu Rusije bio je jasan favorit košarkaši „CSKA”, koji je dugo zagovarao Svetlana Antipova. Ova Moskva tim osvojio prvenstvo Rusije od 1992. do 1997. godine.

Olimpijada neuspjeh, i ispunjavanje svog budućeg supruga

Na Olimpijskim igrama, održanim 1996. godine, slavni košarkaš Antipova odigrao samo jednu utakmicu. U utakmici protiv Japana, dobila ozljede gležnja. Ruska reprezentacija na turniru zauzeo 5. mjesto. Svetlana Antipova, košarka za koji je uvijek bio pitanje života, na Olimpijskim igrama upoznala svoju ljubav - Sergej Belov. Na Igrama u Atlanti, on je trener mušku košarkašku ekipu. Godinu dana kasnije, ljubitelji počeli živjeti zajedno.

Nastavak karijere

Svetlana sudjelovao u kvalifikacijskih utakmica za Europsko prvenstvo, gdje je reprezentacija osvojila je drugo mjesto i ušao u završni turnir, koji je održan u Mađarskoj. Tu je naša ženska košarkaška reprezentacija osvojila 6. mjesto, osvojivši samo 4 igre izvan 8. Na Europskom prvenstvu, koji je održan sljedeće godine, tim, zajedno s Antipova uspješnije djelovali. U kvalifikacijskom turniru, ona vjeruje osvojio je prvo mjesto u skupini. A u prvenstvu, naš međunarodni tim je osvojio srebro, izgubivši samo 2 igre - iu SAD-u žensku reprezentaciju.

U prvenstvu Rusije ženskog košarkaškog tima „CSKA” osvojio brončanu medalju u 1999. Nakon toga Antipova otišao u timu „Dynamo”. U istoj godini Belov je napustio trener kluba „Ural - Grade”. Od 2006. do 2008. bio je na radno mjesto predsjednika kluba. Svetlana je otišao do Urala nakon svog supruga. Tamo su dodijeljene zemlju, a oni sagradili kuću. Sergej i Svetlana živjeli zajedno 17 sretnih godina. 70-godišnji život Sergej Belov umro.

Svetlana Antipova, biografija koja je uspješno razvila do kraja njegove profesionalne karijere uzeo trenerski posao. Ovaj branitelj je napravio veliki doprinos napretku ženske košarke. Sve je otišao u povijest sporta u Rusiji.