Sport i fitnessTenis

Olga Govorcova: biografija i tenis u karijeri

Prvi spomen tenis pronađeni su u 11. stoljeću. tj. na ono što je tada još nosila vrlo malo sličnosti s modernim tenis. Zatim tenis imao svoje moderne atribute: lopte, mreže, reketi. No, kao i kod bilo kojeg sporta, to je u procesu evolucije je kupio sve što je u njemu prisutan i danas. Tenis dobivanjem u popularnosti i širenju u svaki kutak svijeta. I u 1896, na Olimpijskim igrama, sport je u natjecateljskom programu. Danas je to jedna od naprednih sportova u svijetu, koji, naravno, ima svoje heroje. Na primjer, Monica Seles, Maria Sharapova, Steffi Graf - sportaši koji su već napravio ime za sebe, a oni su poznati u cijelom svijetu. Ali to ne zaostaju za njihovim starješinama i današnjih mladih: Gavrilova Darja, Govortsova Olga i Belinda Benčić. Danas, više detalja ćemo se usredotočiti na bjeloruski sportaša Olga Govortsova.

djetinjstvo

Oni koji žive u Pinsk (SSSR, sada Bjelorusija) obitelj Govortsova 23. kolovoz 1988 dogodilo radostan događaj: kćer Olga je rođena. Za roditelje, Olga, Tatiana i Andrija, ona je jedina kći u obitelji, ali oni također imaju dva sina - Alexander Ilya. Roditelji se brinu o djevojci i 6 godina odlučila je dovesti u sportu. Njihov izbor je pao na tenisu - kako bi se oni, i ne znajući, određuje sudbinu njezine kćeri.

mladež

Već u dobi od 14 godina Olga počeo govoriti na profesionalnim turnirima. Prvi od njih bio je međunarodni ITF turnir. Nakon sudjelovanja u ovom natjecanju u istoj godini Govortsova Olga je postala pobjednik Orange Bowl. Nakon toga je uslijedila prvu pobjedu u ITF turnira u parovima, održana je u Ramat HaSharon (Izrael). Govortsova Olga djelovali u tandemu s Victoria Azarenka. Na istom turniru Olga ide u završnoj fazi jednog pražnjenja. Sljedeće godine, par Azarenka-Govortsova pobijedio na Wimbledonu.

odrasla karijera

Do 2007. godine u svijetu tenisa počeo da steknu popularnost imena kao Govortsova Olga. Tenis za djevojčice tada postao orijentir u životu, a bjeloruski sportaš, osvojivši nekoliko velikih turnira u mladosti, odlučio je nastaviti karijeru u odrasloj tenisa.

U 2007. godini, Olga, zahvaljujući pobjedi u singlova na ITF turniru dobiva u top-50 najboljih tenisača u jednoj kategoriji.

U 2008. godini, Olga postignut WTA turnira. Polufinalna svol Govortsova sa 18-rangirani izraelske Shahar Peer. Bjeloruski nositi s izraelski i došao do finala, ali Olga je bio razočaran. Pobjeda daleko od nje Lindsay Davenport. Nekoliko tjedana kasnije Olga Govorcova sudjelovalo je u WTA dubl turnir koji se održava u Charlestonu. Nekoliko joj je tada bila rumunjska gimnastičarka Edina Gallovits. U 1/4 Edina Olga i osvojio par Kveta Peschke - Rennes Stubbs i napredne u polufinale. 1/2 finale donio dvojac Govortsova-Gallovits sa par Cara Black - Liezel Huber. U ovom natjecanju, sreća je bila na strani bjeloruski-rumunjskog tima. U finalu, Olga Govorcova izgubio drug Katarina Srebotnik i Ai Sugiyama.

Nakon četiri tjedna, za Olga Govorcova je dubl WTA turnira. Društvo u iznosu od bjeloruskog American Jill Kraybs. Par je došao do finala i osvojio.

Do OI Peking Olga Govorcova je 35. mjesto u svijetu rang. U pojedinačnoj Olga izgubio u prvom kolu neponovljiva spokojan Uilyams. U parovima Bjelorusija par Govortsova-Kustova dosegao drugi krug, gubi ukrajinski sestre Bondarenko.

finale turnira

Godina 2009. bila je za Govortsova bogate trofeja u parovima WTA pražnjenja. Na turniru u Guangzhou i Taškent Olga osvojio 2. prvenstvo WTA. Konačni natjecanje u pojedinačnoj je Kremlj kupa u 2009, gdje je dostizanje finala, Olga Gvortsova izgubio sportaša iz talijanske Francheske Skyavone.

Između 2010. i 2015. godine, Olga samo dva puta stigao do finala turnira pod pokroviteljstvom WTA. Njezin najbolji rezultat u pojedinačnoj za to vrijeme bio oslobađanje 4. kolu turnira „Grand Slam”, koji se održao na Wimbledonu. Za ovog turnira je bjeloruski je došao gore sa 122-og mjesta na svjetskim pojedinačno rang.

U parovima u tom razdoblju, osvojila 8 turnira WTA. I 5 više puta duet sa Govortsova do finala. U 2010. godini, pobjeda je osvojio u Otvorenom prvenstvu Kine. Govortsova drug postao kineski Zhuang Tszyazhun. U 2011. godini, a Olga je 24. svjetski poredak u parovima. Ovaj uspjeh je najbolja u karijeri. I ove godine, sjećam se timu Bjelorusije, koja je uključivala Govortsova, izlaz u Svijet Fed Cup skupine II. Međutim, sljedeće godine je tim izgubio svoju vodeću poziciju. U 2015. godini, duet s Azarenka Govortsova, osvojivši play-off pobjeda nad japanskim par se vratio u svoju momčad u vodstvo.